Kaputaş mavisi

 In Blog, Seyahat, Türkiye

Bence renk paletlerine ‘Kaputaş mavisi’ diye bir kod eklenmeli. Hatrı sayılır kadar çok yerde denize girdim, buna okyanuslar, ıssız adalar dahil; ama ben böyle bir mavi görmedim. Fakat esas şoku suyun içinde geçirdim. Tamam uzaktan göze tatlı geliyordu, peki ya içine girince? Hani suyun rengi olmazdı?

kaputas_yoluKaputaş, Kaş’la Kalkan arasında kalıyor ve bol virajlı muhteşem manzaralı yollardan geçerek ulaşılıyor. Kaş merkezine çok uzak değil ama özel aracınız yoksa bizim gibi otogardan kalkan minibüslerle tıngır mıngır gidebilirsiniz.

Daha deniz kenarına inmeden nefes kesici bir manzara karşınıza çıkıyor. Esas nefesi zorlayan, deniz kenarına inmeniz gereken 200 küsür basamak. O manzaranın heyecanıyla merdiven inmek dert değil de, çıkış sıkıntılı. Kaputaş’a veda ettiğine mi yanarsın, ıslanınca iyice ağırlaşan havlulara mı, ayağına yapışan kumlarla o basamakları çıkıp minibüse yetişmeye çalışmaya mı yanarsın. Ama ver yansın. Bu güzellik uğruna hepsi değer.

Sezon dışı ve haftaiçi olduğu halde plaj çok kalabalıktı. Eskiden işletme de yokmuş, tahminimince çok daha sakin ve huzurlu bir yerdi. Şimdi şezlong ararken ‘kasaya ödeme yaptınız mı?’ diye başınıza üşüşen, süt mısırı fişle aldığınız bir işletme kurmuşlar, ama olsun. Biz iki tane şezlong kaptık, yüzümüzü maviye döndükten sonra da çok dert etmedik. Zaten direk koşa koşa denize attık kendimizi.

Meğer esas macera şimdi başlıyormuş.

Mavinin böyle tatlı ve masum görüntüsüne kanmayın. Öyle dalgalı ve öyle kuvvetli ki!!! bir elimizde goproyu bir elimizle birbirimizi tutmaya çalışıken az su yutmadık ama çok eğlendik! Hem kıyıda hem açıkta kah dalgalarla oynadık kah boğuldu ama biz Kaputaş’ı çok sevdik.

Kalkan ve Patara plajı bir sonraki sefere kaldı. Fakat Kaş’taki tek boş günümüzü burada geçirdiğimiz için hiç pişman olmadık.

mavi

Recommended Posts

Yorum Yap

İletişim

Merhaba! Bana söylemek istediğin bir şey varsa buraya yazabilirsin!

Start typing and press Enter to search