San Francisco: Beautiful, Special and Surprizing…

We think that San Francisco is one of the most beautiful places in the world. Because it is very special for us. After we got married, we went there on our honeymoon. We wanted to rest and refresh in San Francisco…

Bizce, San Francisco dünyanın en güzel yerlerinden bir tanesi. Çünkü biizm için çok özel. Biz evlendikten sonra balayımız için San Francisco’ya gittik. Güzelce dinlenip kendimize gelmek istedik.

When it comes to San Francisco, the first thing that comes to our mind is the Golden Gate Bridge. So, it was our first stop in this remarkably beautiful city. You will see how beautifully constructed is this city as soon as you go on the bridge. The roads and the buildings are so well-constructed that you will be amazed by the view you will encounter. Take as much time as you want and enjoy it.

San Francisco’ya gelince ilk akla gelen Golden Gate Köprüsüdür. Bu yüzden bizim de ilk durağımız burası oldu. Bu köprüye gittiğimiz zaman, şehrin ne kadar güzel inşa edildiğini apaçık gördük. Yollar ve binalar o kadar güzel inşa edilmiş ki şehrin her köşesinde daha güzel bir manzarayla karşılaşıyorsunuz. Bunun için kendinize istediğiniz kadar zaman ayırın ve o anın tadını çıkarın.

If the Golden Gate is the first thing that comes to our mind, the amazing beaches are definitely the second one. So, we headed to the seaside. It was so nice; the dogs were running around, people were walking, children were playing… Basically everybody was having peaceful moments. So, we threw ourselves on the sand and enjoyed the good weather.

Eğer aklınıza ilk gelen Golden Gate Köprüsüyse, ikincisi de inanılmaz sahilleri olmalı! Bu yüzden biz de sahile doğru yol aldık. Çok keyifliydi, etrafta köpekler koşuyor, insanlar yürüyüş yapıyori çocuklar oyun oynuyor… Yani herkes çok keyifle huzurla vakit geçiriyorlar. Biz de kendimizi kuma bırakıp onlara katıldık ve güzel hava ve kumun tadını çıkardık.

Enjoy your time

San Francisco is all about enjoying your time. After the beach, we went to a restaurant and this time we enjoyed our meal. In this city, there are so many healthy food options in terms of eating. So, I really love it! By the way, the portions are huge. When you order a meal, it is like you order two meal, actually…

San Francisco tamamen anın tadını çıkarmakla alakalı. Plajdan sonra restorana gidip bu sefer de yemeğimiz keyifle yedik. Bu şehirde çok fazla sağlıklı yemek seçeneği mevcut. Bu yüzden bayıldııım! Bu arada, porsiyonlar kocaman. Bir yemek sipariş ettiğinizde sanki iki kişilik sipariş etmişsiniz gibi…

After the lunch, we walked through our favorite streets for hours and enjoyed every second of it. This city gives you some kind of energy. With that energy, you feel lot more happy and free…

Öğle yemeğinden sonrai en sevdiğimiz sokaklarda saatlerce dolaştık ve çok keyif aldık. Bu şehir kesinlikle size farklı bir enerji veriyor. Bu enerjiyle daha özgür ve daha mutlu hissediyorsunuz.

In San Francisco fog is very famous. Sometimes when a fog comes, it doesn’t go away for two months. When we were there, it was also a little foggy, but then the sun suddenly showed itself. This city is always full of surprises. It keeps amazing and surprising you.

San Francisco’nun sisleri meşhurdur. Bazen sis çöküyor ve iki ay boyunca kalkmıyor. Biz ordayken de biraz sisliydi ama sonra aniden güneş kendini gösterdi. Her zaman sürpriz dolu bu şehir, sizi şaşırtmaya ve büyülemeye devam ediyor.

Marina district is also a must-see in San Francisco. Take a walk and enjoy the breeze coming from the sea. It’s one of the best places to watch the sunset in the world. You will be amazed by the colors of sun and how it reflects on the whole city.

Marina bölgesi de mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Deniz kenarında bir gezintiye çıkın ve yürüyüş boyunca tatlı deniz esintisinin tadını çıkarın. Dünyada, gün batımını izleyebileceğiniz en güzel yerlerden bir tanesi. Güneşin tonlarının güzelliği ve şehre düşmesinin güzelliğine inanamayacaksınız.

After watching the sunset, we were went to do one of my favorite activities. Ice-skating! The last time, that we had done it, was quite long ago; but we did a good job! We skated slowly, fearing a little and enjoyed the air and the atmosphere.

Gün batımını izledikten sonra, benim en favori aktivitelerimden biri olan buz pateni yapmaya gittik! En son buz pateni yapmamın üstünden asırlar geçmiş olmasına rağmen bence baya iyi iş çıkardım. Yavaş yavaş kaydım korktuğum için ama oranın keyfini çıkarmakta çokta korkmadımJ

We were very happy to come back to this city, which is very special for us. No matter how much I come, I will never get bored!

Bu şehre yeniden geldiğimiz için ikimiz de çok mutluyduk, bu sefer ikimiz için de çok özeldi çünküJama kaç defa daha gelirsem geleyim hiçbir zaman sıkılmayacağıma eminim!

More from Elvin Levinler

Summer Expedition | Amalfi

If they asked me “How would you describe Amalfi Coast with one...
Read More

2 Comments

  • Önce ingilizce pratikleri ile ilgili videonu izledim, sonra yazdıklarını bir de ingilizce kısmından okuyayım dedim. Ve fark ettim ki her bir paragrafta, her bir yazıda bir tık daha fazla anlamaya ve hatta telaffuz edebilmeye başladım. Ayrıca ajanda tutmaya da seninle başladım ve bu alışkanlık benim gibi üşengeç, unutkan, tembelliğe meyilli birinin hayatını fazlasıyla olumlu yönde etkiledi! Başarılarının, mutluluğunun ve içtenliğinin daimliğini dilerim 🧚🏼‍♀️🌍🍀🌟 Teşekkürler “elvinimiz” 🙏🏻

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *