Kaysersberg: Masal Şehirlerde Noel Pazarları 1

Noel’in benim için en güzel tarafı Noel Marketleri! Yılın bu zamanlarını sokaklarda geçirmek gerek. Her yer rengarenk süslenmişken hava buz olsa da nasılsa elleri ısıtacak sıcak çikolata ve karnı doyuracak krep, pretzel, kestane bulunur. Daha önce bazı büyük Avrupa şehirlerindeki Noel Marketleri’ne denk gelmiştim; hepsi cıvıl cıvıl ve gün boyu hareketliydi ama hiçbiri masal gibi şehirlerde noel pazarları gezmek kadar büyüleyici olamaz!  Spontane bir plan ve kötü hava koşullarına rağmen çoğunu gezdik ve keşke bunları daha önce bilseydim dediğim bazı detayları sizinle paylaşmak istiyorum.

Noel Marketleri turumuza Kaysersberg’den başladık. En çok merak ettiğimiz o olduğu için değil, gece 2 de kalacak yeri bir tek orada bulduğumuz için Jtüm günü yolda geçirdikten sonra bıraksalar daha 2 saat uyurduk ama günü kaçırmak istemediğimiz için alarm kurarak biraz da zorla kalktık kii gözlerimize inanamadık! Acaba uyanmadık mı? Çünkü bu evler, sokaklar gerçek hayatta olamayacak kadar sevimliler ve bu zamana ait değiller. Fakat ellerinde telefonlar, makineler fotoğraf çeken insanlar bizi günümüze getirdi. Günlerden Cuma, ama şimdiden nasıl bir kalabalık var ve bizim Cumartesi Pazar uyuyacak yerimiz yok. Eyvah!

Birbirimize sarılıp aşağı yukarı yürüdük, henüz hiçbir fikrimiz yok ve sadece etrafı izlemek hoşumuza gidiyor ama artık kahvaltı etmemiz lazım! Sağımız solumuz ‘Salon de The, Patisserie, Boulangarie’ ama hepsi tıka basa dolu o yüzden biz bir tanesine girip ‘take away’ alıp (ki eğer oturup yiyip içmezseniz hesap ucuzluyor) bir bankın üzerinde oturup etrafımıza bakarak kruvasanımızı yiyip, kahvemizi içtik. Karnımızı çok doyurmaya gerek yok nasılsa tüm gün yiyip içeceğiz!

Biz Kaysersberg’i çok sevdik – belki ilk gördüğümüz Alzak kasabası olduğu için, belki de Cuma Cuma henüz haftasonu kalabalığı gelmediği için bizim kalbimizde yeri ayrı oldu. Şimdi rotamızda en çok merak ettiklerimizden biri var: COLMAR!

More from Elvin Levinler

Homemade Chai Tea Latte

If you love Chai Tea Latte’s sweet, creamy and spicy taste as...
Read More

8 Comments

  • lütfen İngilizce yazmaktan vazgeçme hem okuması eğlenceli hem ingilizcesini geliştirmek isteyenler için çok iyi hemde bu ortak dil ve Türkiye’den birisi dünyaya açılması çok güzel… lütfen..

  • Hi Elvin! Im in love with your page and inspired a lot from your christmas theme! Im from Sweden and learning Turkish with my husband! Im in love with your christmas jumper on your instagram. Could you please tell me the brand of the jumper! Thanks a lot! Kisses and Merry Christmas
    Keep shining!

  • Kesinlikle İngilizce de yazmalısınız Elvin hanım, bırakmayın lütfen. Ben büyük bir keyifle takip ediyorum yazılarınızı iki dilden de okuyarak. İngilizce geliştirmek isteyenler için gerçekten çok keyifli bir yol.. Tekrardan emeğinize sağlık (:

  • elvin abla merhaba lütfen Ingilizce yazmaya devam et seni severek takip ediyorum ve senin sayende ingilizcem gelişiyor. tekrar emeğine sağlık seni çok seviyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *