Colors of Autumn

Autmn is my favorite color! Even tho summer is the best season to spend time perfectly, autmn is my favorite to dress up. The weather is not cold, neither hot. It’s not rainy or sunny all the time, always the mixture of all. So I can easily combine all my favorites. I can go out with my favorite dress, with a sweater on top. Or a mini skirt without wearing leggings.

Sonbahar benim en sevdiğim renk! Yaz mevsimi tatiller ve zaman geçirmek için daha keyifli olsa giyinmeyi en çok sevdiğim mevsim kesinlikle sonbahar. Hava ne soğuk ne sıcak, ne hep yağmurlu ne de hep güneşli, hepsinin karışımı. Bu sayede bende bir çok sevdiğim parçayı kombinleyebiliyorum. En sevdiğim yazlık elbisemin üzerine bir kazak geçirip çıkabiliyorum veya mini bir eteği külotlu çorap giymeden giyip çıkabiliyorum.

This year, thankfully the colors of trees and the weather is being a good allied to my outfits. I generally opt for natural colors which are orange, brown, beige. Since I like contrasts, I combine all my clothes with spring and winter pieces. During this weather, my favorite thing to wear is to wear skirts or dresses on bare legs with booties. And If I’m lucky enough for the weather, suede boots are irreplaceable for me!

Neyse ki bu sene ağaçların renkleri ve hava durumu sonbaharın tadını çıkarmamda çok yardımcı oluyor. Tüm baharlık ve kışlık kıyafetlerimi birbirine karıştırıp kombinliyorum. Bu havada özellikle etek veya elbiseleri çorapsız giyip ayağıma kısa botlarla kombinlemeyi tercih ediyorum. Ve eğer gerçekten şanslıysam ve çok yağmur yoksa süvet botlar benim için sonbaharın vazgeçilmez tercihi oluyor.

More from Elvin Levinler

Stronger With You – Because It’s You | Armani

A love story… A fragrance that represents man and woman. They both...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *